Sniper Elite

Ve hře Sniper Elite se ujmete role německého vojáka Petera Mauera. Tento voják bude plnit celou řadu tajných misí pro americkou tajnou službu OSS a to výměnou za azyl v USA. Děj této hry se odehrává na jaře roku 1945, tedy na konci války a to v Berlíně a jeho blízkém okolí. Vychutnat si tak můžete skvělou singleplayerovou kampaň, ve které budete mít možnost plnit úkoly svým osobitým způsobem, čímž se znatelně zvyšuje znovuhratelnost.

Sniper Elite je zástupcem klasické akční hry, kde si budete moci vybrat mezi first a third person pohledem, což oceníte zejména při plnění vašich odstřelovacích úkolů. Kromě singleplayeru je k dispozici také multiplayer s několika klasickými módy, které si vychutnáte jak přes LAN, tak na internetu.


Hned první částí je tvorba profilu. Tam si nastavíte své jméno a jdete si vytvořit postavu. Vybíráte z již předvolených a těch je asi 30. Po této vcelku zajímavé části se dostaneme do menu, které není nijak velké. Hlavní části je kariéra. Pokud ji zvolíte tak vás čeká turtorial. Tam se seznámíte se všemi prvky a můžete i zlepšit své dovednosti. Je na velkou škodu, že je to vcelku nudné a chvílemi jsem měl pocit že hru asi zavrhnu. To jsem neudělal a bylo to velmi správně!

Pře samotnou misí vás čeká briefing. Tam se dozvíte vše potřebné ke splnění úkolu. Je zde mapka s vyznačenými úkoly a popisem co máte uděla. Dále je zde text kde vám popisují situaci. Pak už jenom vyrazit do akce. Nejdříve vás čeká video, které je ostatně před každou misí. Hned v té první se vám budou objevovat nějaké ty rady, které jistě oceníte. Dále pak už je jenom na vás, které naprátele si vyberete. U toho musíte také trchu přemýšlet. Co se týče samotného hraní je důležitá trpělivost, rychlá ruka, reakce. Není to o tom že hned vyběhnete na ulici a postřílíte vše oc se hýbe. Zaprvé byste to hned chytli přímo zezi oči na prvním rohu ( na těch lehčích možná na tom druhém), zadruhé by vás hra ani nebavila. Hra je o tom že si hezky naplánujete to km půjdete a jak se bude dál celá situace vyvýjet. Co se týče úkolů. Ty jsou velmi rozmanité a potěší že akorát nebudete prostě někoho střílet, ale také tajně se proplížit odo základny, nebo udělat atentát na nějakou důležitou osobu. No prostě úkolů je zde nesčetný počet a tak vás hra jisto jistě zabaví. Dále jistě pocítíe samotný boj. Co se týče totiž vašich nepřátel jsou velmi inteligentní a dokonce se i velmi dobře kryjí za překážkami a tak není pro vás snadné je postřílet. Další věcí je velmi dobře udělaný model zpozorování. Pokud máte v plánu zabít všechny nepřátele z jednoho úkrytu jste na velkém omylu. Pokud vypálíte několi ran pouze z jednoho míste a pak vystrčíte hlavu okamžitě vás trefí. To pro váz znamená jenom to že se budete muset během boje i přemisťovat.

Hra vám nabídne i bonusové body. Ty se udělují třeba za to že trefíte cíl v pohybu, nebo že jednoukulkou zabije dva až pět protivníků dále za trefu do hlavy ze 30 a více metrů. Co se týče střel do hlavy nebo z dálky. Po vystřelení kulky, která zasáhnne vašeho protivníka s vám objeví pohled na letící kulku a i to jak se zavrtá hluboku do protivníkova těla. Dále můžete využívat muniční sklady během hry a tak pokud je ve vaší blízkosti nějaký není problém si dojít a dolnit munici.

Hra Sniper Elite se hodnotí těžko. Autoři našli v provařené vodě druhé světové války téma, které jsme zatím neměli možnost příliš probádat, což jim musíme dát každopádně k dobru. Práce snipera je sama o sobě dost atraktivní a pokud překousnete trošku slabší začátek, věřím, že se budete dobře bavit. Tedy pokud nejste extra netrpěliví. Škoda slabší, dnes již značně průměrné grafiky, která by dodala hře chybějící atmosféru opravdové války. Zvuky se naopak vydařily, hudby se bohužel téměř nedočkáme. Sniper Elite je hra, která jistě nebude sedět všem. Rozhodně byste ji ale neměli zavrhnout po deseti minutách hraní. Může vás ještě příjemně překvapit.

Požadavky: Windows 98, 2000, ME, XP, procesor 1GHz, paměť 256MB RAM, grafika s 32MB RAM, 4GB volno na HDD, DVDROM
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |