Serious Sam 1: The First Encounter

Jak praví známé pořekadlo, opakování je matka moudrosti, a tak si na prvotinu dříve neznámého Croteamu spolu zavzpomínáme. V podstatě se jednalo o nevlastního sourozence kultovního Dooma či Duke Nukema, kde jste v kůži jediného borce odolávali nátlaku stovek nepřátel a jako bonus nakopali kulky několika přerostlým bossům. Příběh hry se točil kolem člena speciálních jednotek Sama „Serious“ Stona, jenž se vrátil ve svém bombovém tričku a nevypraných džínách zpět v čase do období největšího rozmachu egyptské říše. Měl za úkol zneškodnit ztělesněné zlo pojmenované Tah-um, ale než se k němu vůbec dostal, absolvoval 14 malebných levelů plných šíleně zpracovaných a hlavně po zuby ozbrojených nepřátel.

Poradit si tak musel s bezhlavými lidmi, létajícími harpyjemi, chodícími ještěrkami, barevnými mechanoidy, odhazujícími býkodlaky (ano, čtete správně), hopkajícími kostlivci, lávovými golemy a hlavně sebevražednými atentátníky, kteří byli o hlavu kratší, místo rukou měli bomby a nabíhali na vás za doprovodu šíleného jekotu. I když se může zdát, že autoři během vývoje požívali roztodivné chemické látky, ve finále vše dopadlo velmi dobře a zatraceně zábavně. Protivníci sice postrádali jakýkoliv náznak umělé inteligence a pathfindingu, na druhou stranu kvalitu nahrazovali kvantitou. Desítky a desítky monster valící se jako vlna za vlnou působili na hráče jako to pravé ořechové.

Pro umravňování nezbedných potvor čítal váš zbrojní arzenál zajímavé kousky jako třeba nabroušený nůž, dva klasické revolvery s neomezenou municí, pumpovací i dvouhlavňovou brokovnici, rotační kulomet, raketomet nebo laserovou pušku. Ultimátní zbraní byl kanón střílející obří dělové koule, které nejdříve rozdrtily vše živé během své cesty krajinou a poté ještě jako třešničky na dortu Michaela Baye mohutně explodovaly.

Zbraně sice neměly alternativní mód střelby, což snad ale nebylo ani potřeba, protože by na jejich přepínání stejně nebyl čas. Nepřátelé se totiž rádi objevovali pomocí teleportace ve všech možných směrech včetně cesty, po níž jste na místo dorazili. Frenetickou akci doplňovaly i různé pasti, do kterých jste se mohli nevědomky a bolestivě lapnout.

 

MINIMÁLNÍ POŽADAVKY (PC)

  • Windows XP
  • Procesor: 233 MHz
  • Operační paměť: 64 MB
  • Grafická karta: 8 MB

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |