Quake 4


Ačkoliv se legendární série Quake dostala již do stádia čtvrtého pokračování, nejedná se o čtvrté pokračování jako takové. Zatímco první díl vyprávěl příběh jediného přeživšího vojáka (rozuměj vás) po invazi nepřátelských monster z jiné dimenze na vojenskou základnu a nepříteli jménem Quake, započal Quake 2 zcela nový příběh a čtvrtý díl na něj navazuje (multiplayerovou odbočku v podobě Quake 3: Arena nebudu ani zmiňovat, to je něco úplně jiného).

O co tedy jde?
Stroggové útočí
Rasa brutálních a bezcitných kybernetických androidů, Stroggů, cestuje vesmírem a hledá suroviny. Jenže jsou suroviny a suroviny, takže pár barelů ropy, zlaté hodinky nebo kbelík uhlí je opravdu neuspokojí a jediné, co chtějí, je stručně řečeno lidské maso. Živé lidi konvertují do svých řad, kusy těl používají jako zásobárny energie, jako potravu a kdo ví na co ještě, no prostě humus. Pokud nepatříte mezi borce s dobrou pamětí nebo jste prostě Quake 2 nedohráli, trošku vám usnadním situaci. Hlavní hrdina na konci dvojky zabil vůdce Stroggů – Makrona, ale bohužel kýžený konec války, ve který lidé doufali, nenastal. Definitivní konec války nastane, teprve až bude zničen Nexus – centrální mozek Stroggů, který se nachází na jejich domovské planetě Stroggos.
Hladké přistání by snad nečekal nikdo z vás a sestřelení je překvapení srovnatelné s ponožkami pod vánočním stromkem. Hráč je tak vržen do akce prakticky okamžitě, protože se transportér zřítí přímo doprostřed bitevního pole.
Quake 4 (dále jen Q4) tedy začíná ihned poté, co Q2 skončil. Makron je zničen a lidstvo zahajuje obrovskou invazi na planetu svých nepřátel. V tuto chvíli je z vás už mariňák a člen elitní jednotky Rhino Squad, Matthew Kane a na palubě jednoho z mnoha transportérů očekáváte přistání na tu zpropadenou planetu. Hladké přistání by snad nečekal nikdo z vás a sestřelení je překvapení srovnatelné s ponožkami pod vánočním stromkem. Hráč je tak vržen do akce prakticky okamžitě, protože se transportér zřítí přímo doprostřed bitevního pole, což je výhoda – žádné zdlouhavé brífingy a podobná zdržení. Po eliminaci prvních nepřátel se setkáte s prvními přeživšími a skutečná hra začíná. Příběh hry je tedy celkem povedený a dočkáte se i jednoho klíčového dějového zvratu, o kterém můžu prohlásit, že je „dost hustej“. Bohužel pokud jste bedlivě sledovali všechny novinky a trailery, víte přesně, na co narážím. Prozrazení této zcela zásadní věci přímo tvůrci a to dokonce ještě před vydáním hry, stejně tak jako její detailní popsání v několika dalších recenzích, je pro mě zcela nepochopitelná chyba, které se já budu snažit vyvarovat. Pokud si tedy chcete příběh dokonale vychutnat, vyhýbejte se před dohráním hry jakýmkoliv spoilerům.

 

Minimum System Requirements:
CPU: Intel®Pentium® 4 2 Ghz or AMD® XP 2000+ processor or higher
RAM: 512 MB
VGA: 100% DirectX® 9.0c compatable 64MB 3D Hardware Accelerator video card required (and the latest drivers)*
DX: 100% DirectX® 9.0c inlcuded
OS: English Version of Microsoft®Windows® 2000/XP
http://gamesystemrequirements.com/
HDD: 2.8GB of uncompressed free hard disk space (plus 400MB for for Windows® swap file)
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |