Mass Effect 2

ME2 navazuje na události předchozí hry, hlavní postava velitel Shepard je zabit při náhlém útoku záhadné mimozemské rasy známe jako Collectors.  Shepard je oživen dva roky po útoku tajnou organizací Cerberus a je pověřen úkolem zjistit více o Collectorech a jejich únosech celých lidských kolonií. Shepard musí sestavit svůj tým, aby mohl dokončit to, co se zdá jako sebevražedná mise. Ve hře se vrací mnoho prvků a oblastí z prvního dílu, přibývají samozřejmě také nové.

Zatímco japonská RPG přešlapují během poslední generace konzolí na místě, neschopná přijít s dostatečnou inovací a kvalitními příběhy, pomyslné žezlo přebraly „západní“ tituly, v čele s původní Mass Effect. Ta v roce 2007 zapůsobila jako zjevení: technicky i obsahově. Dospělá, filmově výpravná a nelineárně vystavěná hra, splňující zároveň hlavní podmínku kultovních RPG: stvořila propracovaný vesmír, plný pamětihodných ras a postav. Když tvůrci prohlásili, že jde pouze o začátek trilogie, málokdo měl problém tomu uvěřit – a neznám nikoho, kdo by si první díl zahrál a netěšil se na ten další.

Studio Bioware mezitím stihlo dokončit jiné zásadní RPG – Dragon Age: Origins. To jim údajně umožnilo také se znovu zamyslet nad některými aspekty Mass Effect série. Dost možná i díky tomu je Mass Effect 2 (dále jen ME2) ještě dospělejší, ponuřejší a postavy i jejich motivace komplexnější. Jestliže první díl nabídnul chytrou zábavu, druhý díl bez nadsázky zapadá mezi klasiky herní, filmové i knižní tvorby – místy téměř hraničí s nefalšovaným uměním, podobně jako např. Blade Runner, ze kterého ostatně čerpal inspiraci pro určité části hry.

Na začátku máte možnost do hry importovat svoji uloženou pozici z prvního dílu, čímž ve hře ovlivníte celkovou politickou situaci, přítomnost určitých postav (koho jste zabili, ten zůstane mrtvý) i morálku/reputaci vašeho hrdiny. Tato funkce je v daném rozsahu poměrně revoluční a podtrhuje celkovou hloubku i designérskou rafinovanost, s jakou tvůrci ságu konstruují. Pro hráče tak vzniká přesvědčivý dojem, že ovlivňuje osud celého vesmíru podle svých představ. Na druhou stranu máte ovšem možnost začít hru „s čistým štítem“. Jestliže jste jedničku vůbec nehráli, nemusíte se bát: hra i postavy se vám dostatečně představí a formou jednoduchých otázek v úvodu nastavíte základní profil svého hrdiny.

Minimální doporučené požadavky

OS: Windows XP SP3 / Vista SP1 / 7
Procesor: 1.8GHz Intel Core 2 Duo a podobné AMD
Operační paměť: 1GB RAM (XP) / 2GB RAM (Vista/7)
Grafická karta: NVIDIA GeForce 6800 nebo lepší / ATI X1600 Pro nebo lepší
Místo na disku: 15GB
Zvuková karta: DirectX 9.0c kompatibilní zvuková karta a ovladače

Doporučené požadavky

OS: Windows XP SP3 / Vista SP1 / 7
Procesor: 2.6+ GHz Core 2 Duo a podobné AMD
Operační paměť: 2GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GeForce 8800 GT nebo lepší / ATI HD2900 XT nebo lepší
Místo na disku: 15GB
Zvuková karta: DirectX 9.0c kompatibilní zvuková karta a ovladače, 5.1 zvuková karta

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |