Mafia

Mafia je akční počítačová hra viděná pohledem třetí osoby, vyvinutá v roce 2002 českým vývojářským týmem Illusion Softworks (dnes 2K Czech). Hráč se ocitá v roli Thomase Angela, řadového člena mafie ve fiktivním městě Lost Heaven ve Spojených státech amerických třicátých let 20. století. Hra obsahuje celkem dvacet misí s velmi různorodou náplní.Od vydání této slavné hry uplynula už opravdu dlouhá doba. Mafia 1 vyšla v roce 2002 a stala se poměrně revoluční hrou. Datum vydání této hry se stejně jako u druhého dílu neustále odkládat a to kvůli změnám, nebo výměnám enginu. Konečný engin byl a je: LS3D.Takže se pojďme podívat co nám Illusion Sowtworks (Dnes 2K Czech) naservírovali:Scénář hry stejně jako u druhého dílu napsal Daniel Vávra. Hra se odehrává v letech 1930 – 1938. Příběh se odehrává ve městě Lost Heaven a hlavní hrdina této hry se jmenuje Tommy Angello, který byl na začátku hry chudý taxikář a pouhá náhoda ho svedla na cestu zločinu.


V herním menu si můžete vybrat jestli si chcete zahrát volnou jízdu, plnit mise, nebo extrémní jízdu, která se zpřístupní až po spnění všech misí, takže to až později.
1. Mise – misí v této hře je celkem 20 + některé mise obsahují vedleší úkoly, kreté samozdřejmě plnit nemusíte, ale přinese vám to plus do volné jízdy. V průběhu plnění misí se vám otevírají auta, které můžete ukrást, a nebo si zvolit jako startovní auto ve volné jízdě.
2. Volná jízda – Volná jízda se může na začátku hry zdát jako velmi nudná a nezajímavá, ale po dohrání celé hry + extrémní jízdy se stane pěkně zábavná –> můžete jezdit po celém městě, nastavit si hustotu policie atd.
3. Extrémní jízda obsahuje dalších 19 mísí za které dostanete Auta, která jsou velmi rychlá a nemůžete je najít na silnici, trochu se to liší od normálních misí, protože si zde musíte za misemi dojet.

Umělá inteligence této hry je v některých situacích naprosto skvělá a v některým zase obvzlášť špatná. Při přestřelkách je umělá inteligence opravdu špatná. Gangsteři občas i nehybně stojí na místě a koukají i když jste přímo před nimi a míříte na ně. Také je nemožné aby člověk přežil ránu do hlavy a nebo výstřel z brokovnice na meší vzdálenost, ale na proti tomu inteligence policistů (když nejde o přestřelku) ve na velmi dobré úrovni a je velmi přísná. Když před policistou projedete rychlosti 41 mil/h (maximální povolená je 40 mil/h) tak po vás okamžitě vystartují s blokovou pokutou.

Hudba je ve hře opravdu skvělá, sice se nedá nikdy pustit rádio, ale hudba, která hraje při misích, nebo ve voné jízdě krásně zapadá do situace (přestřelky a odhalení – vážná hluboká hudba, útěk – rychlá hudba….. )

Textury a bugy jsou opravdové mínus ve hře a najdete jich tu spoustu. Např. ve volné jízdě, když jdete do některých domů, kde probíhaly mise, tak jde normálně procházet dveřmi atd, nebo když nabíjíte a někdo vás trefí, tak máte okamžítě nabito aniž byste musely čekat stanovenou dobu nabíjení.

Grafika je na svou dobu velmi pěkná a celkem revouční (v době, kdy mafia 1 vyšla ještě nikdy nic takového neviděl).

Na závěr mohu akorát říct, že kdybych se vrátil do doby, kdy mafia 1 vyšla a netrpělivě bych na ni čekal jako na druhý díl, tak by naprosto splnila mé očekávání. Přeji příjemnou hru těm co ji ještě nehráli (ale myslím si, že je jen několik jedinců) a těm co už jí hráli doporučuji oprášit CD s touto nádherně spracovanou hrou a zahrát znova.

Ukázka ze hry

 

Systémové požadavky Minimální
*CPU 500 MHz
*RAM 96 MB
*Videopaměť 32 MB
*HDD 1,8 GB
Optimální
*P III/AMD 700 MHz
*128 MB/RAM
*CD-Rom: 32x
*HDD 1,8 GB
*Videopaměť 64 MB
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |