Fable 2

Fable 2 využívá základního konceptu svého předchůdce a nabaluje na něj další spoustu nových možností. V základu se jedná akční rpg, kde ale není hlavním motorem pouze likvidace nepřátel a sbírání zkušeností, ale také celkové chování Vaší postavy. Celá hra je totiž postavena na teorii příčiny a následku. Netřeba nějak složitě vysvětlovat, protože Vám raději popíšu jak to vlastně funguje v praxi.


Na začátku hry si zvolíte pohlaví Vaší postavy a okamžitě jste přeneseni do chudinské čtvrti, kde se svou starší sestrou snažíte přežít jako dětští žebráci. Ano prvním faktorem ve Fable je čas. Vaše postava stárne, střídá se den a noc, roční období atd. Začínáte jako malé dítě, posléze jako mladý muž (či žena) a v pozdních fázích hry už jako člověk zralého věku. První quest (ve hře je jich obrovská spousta) zní jednoduše – získat pět zlatých ke koupi magické hrací skříňky. Naštěstí místní strážce pořádku má pro Vás nabídku, abyste mu nalezli 5 ztracených zatykačů výměnou za první zlaťák. V průběhu hledání se Vám naskytnou další možnosti. Barman potřebuje vyčistit sklep od brouků, ale zároveň můžete přijmout nabídku jiného pobudy, který chce, abyste rozbili všechny sudy, co tam má. To je další faktor – dobro vs. Zlo – takřka vždy máte možnost volby. Tato volba se poté promítne v tom, jak na Vás budou ostatní postavy reagovat a některé volby mají vliv na celkový vývoj hry. Pokud sesbíráte zatykače, můžete je vrátit strážnému a jakmile se do města vrátíte za deset let, čtvrť už nebude chudinská, ale prosperující, právě díky tomu, že zločinci byli pochytáni. Nebo je prostě prodáte zločincům a ti zmíněnou čtvrť přebudují k obrazu svému. Podobných situací je Fable 2 plný a definují obraz celé hry a dokonce i Váš vzhled. Tzn. pokud budete opravdový záporák, tak Vám narostou dokonce i rohy.

Ziskem skříňky se rozjede celkem poutavý příběh plný magie, odplaty a temných praktik. Hlavní dějová linie nabízí odhadem takových 12-15 hodin zábavy, ale pokud budete chtít plnit opravdu vše, tak myslím, že bude těch hodin potřeba několik desítek. Pokud se bojíte, že příběh nepochopíte kvůli neznalosti jazyka, tak vězte, že hra je kompletně otitulkována do češtiny a překlad se jistě povedl. Fable je jedna z mála her, kde jsem s nadšením četl všechny nalezené deníky, popisy předmětů, protože jsem se opravdu zasmál. I dialogy jsou na vysoké úrovni, takže rozhodně si je vychutnáte.

Když jsme zmiňoval předměty, tak jich je ve hře obrovská spousta – zbraně na blízko (meče, palice nebo můj oblíbený sekáček), na dálku (kuše i palné), oblečení, knihy, drahocennosti, jídlo, lektvary atd. Opravdu pořád nacházíte něco nového. K tomu Vám slouží i nejvěrnější bytost, co potkáte – Váš pes. Ten Vás provází celou hru a mimo zábavy, nabízí možnost boje a hlavně hledání zakopaných pokladů, které poté vyhrabete (upozorní Vás štěkotem).
Důležitým aspektem hry je interakce s okolím. K tomu složí široká škála gest, kterými můžete ostatní zastrašit, urazit, pochválit, flirtovat či bavit. Tyto gesta vedou k tomu, že každá postava k Vám bude mít určitý vztah a na základě tohoto postoje Vás může milovat (ve hře se můžete s kýmkoli oženit a plodit děti), nenávidět, dá Vám slevy v obchodě atd. Vydělané peníze můžete rozfofrovat za nemovitosti – nejdříve nějaké stánky na náměstí, pak obchod, hospodu a nakonec hrad. Každá nemovitost Vám zajišťuje určitý příjem každých pět minut. Ale příjem dostáváte když zrovna nemáte konzoli zapnutou a jakmile tak učiníte, čeká Vás většinou příjemná finanční částka. Peníze můžete vydělat i v jednom z mnoha zaměstnání – barman, kovář, dřevorubec atd. Pokud bych měl napsat všechny možnosti této hry, mé prsty by pravděpodobně vypověděly službu, takže doporučuji jedno –zkuste na vlastní kůži..tedy konzoli.

Vývoj postavy probíhá ve třech odvětvích – fyzické, dovednosti a kouzla a platíte za ně získanými zkušenostmi. Zvedáte HP, množství uděleného zranění, rychlost, učíte se kouzla – fireball, blesky, zastavení času apod. Systém je funkční, ale o originalitě rozhodně nemůže být řeč, ale možná je to spíš dobře.
Hru si můžete zahrát i v kooperaci s kamarádem. Na jedné konzoli plní ten druhý roli jakéhosi nohsleda, ale v online módu už jste rovnocenní partneři, kteří společně mohou páchat všechny možné neplechy (dokonce i hromadné erotické hrátky: )).

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |