Diablo 3

Uplynulo už dlouhých dvacet let a Zlo opět povstalo. Na Nový Tristram padla hvězda a zabořila se do katakomb kláštera, což samozřejmě nevěstí vůbec nic dobrého. Vy, coby hrdina bez bázně a hany, se na místo velké události jdete podívat. Záhy zjistíte, že malé městečko je obléháno hordami nepřátel a tyhle stvůry mají na svědomí i zmizení místního mudrce, nám ne úplně neznámého Deckarda Caina. Je jasné, že spojení s tímhle chlápkem nebude znamenat nic jiného, než že osud říše je opět v rukou jednoho bezejmenného bojovníka.

Nové Diablo 3 je konečně tady, a když mu dáte chvilku čas, nenechá vás na pochybách, že značka funguje i tentokrát. Blizzard zapojil více fantazie, a přestože níže popisované změny mohou v někom vyvolat pálení žáhy, že to za bezesné noci a kruhy pod očima v práci či škole prostě stojí i tentokrát.

Začátky však budou pro někoho krušné. Ostatně, slyším svůj vlastní hlas v telefonu, když jsem po úvodních desítkách minut v prvním aktu sdílel své pocity s Petrem: „Proboha, vždyť to vypadá pořád stejně! Grafika je stará a poslední zbytky RPG jsou rozemletý na prach. Je z toho bohapustá mlátička, která potěší snad jen rekordmany v klikání myší. Nenutí tě to ani trochu přemýšlet a ještě musíš snášet šikanu vývojářů, protože u toho musíš být připojenej k internetu. A to všechno jen kvůli nesmyslný aukci, která se má ve svý pravý podstatě teprve rozeběhnout.”

Úvodní šok byl zcela opodstatněný, protože se tvůrci zachovali jako zkušení plastičtí chirurgové a starému dobrému základu vyrobili zbrusu nový ksicht, na který si člověk prostě musí nějakou chvíli zvykat. Blizzardu slouží ke cti, že si nakonec člověk zvykne a nejenom to, najde v těch novotách smysl, zábavu, ale i duch původního Diabla.

Pořád stejné, stále jiné

Tvůrci se rozhodli zachovat základní herní model, tedy izometrický pohled na hrdinu, který kosí po stovkách hordy nepřátel, ze zkrvavených těl sbírá zbraně a s rostoucí obtížností a počtem potvor rozšiřuje i své dovednosti. Potud je Diablo III přesně tím, co od něj všichni čekají. Zdánlivě nenáročná zábava, která vás dokáže připoutat k sesli a monitoru na dlouhé týdny a někdy i měsíce.

Většina toho ostatního, co mnoho z nás považovalo za naprosto zásadní prvky série Diablo, ale zmizelo nebo bylo přearanžováno téměř k nepoznání. A přes to všechno, je to pořád staré a dobré Diablo. Pokud se ptáte, proč se Blizzard uchýlil k tomuto manévru a neudělal buď úplně nové Diablo, nebo se naopak nepřiklonil k osvědčeným postupům v novější grafice, tak je odpověď jednoduchá a souvisí s tím, pro koho Blizzard chce dělat a také dělá hry.

Marketingové uvažování téhle společnosti je základním pilířem jejich úspěchu. Cílovou skupinou nejsou aktivní hráči, ale nejsou jimi ani ti tzv. casual nadšenci, co si k počítači či zaprášené konzoli sednou jednou za dva měsíce. Blizzard chce, aby jejich hry hráli prostě všichni. A věřte, že v tomto ohledu mise Diablo III plní cíl beze zbytku.

Zpočátku můžete mít pocit malého podvodu na své osobě. Úvodní lokace nevypadají zrovna vábně, jsou fádní až běda a potvory nepůsobí nijak mrštně. To se ale brzy změní k lepšímu. Horší je, že lze všechny potvůrky zvládnout při normální obtížnosti levou zadní. A navíc přijde první level a zděšený hráč zjistí, že tentokrát nebude rozdělovat nabyté body k jednotlivým vlastnostem a zároveň se nevydá cestou budování stromu dovedností a schopností. Nic takového zde nenajdete a prvotní šok i odmítnutí lze pochopit.

Bezradnost může dokonce vystřídat až vztek. Hráč si totiž neustále klade otázku, jak je možné, že právě tohle na něj Blizzard ušil bez jeho vědomí. Jenže, my hráči jsme kůže pohodlné, a jakmile si u nějakého titulu navykneme na systém, očekáváme jej od všech dalších pokračování. A právě tohle v sobě musí člověk zlomit.

MINIMÁLNÍ SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
OS: Windows® XP/Windows Vista®/Windows® 7 (nejnovější Service Pack) s DirectX® 9.0c
Procesor: Intel Pentium® D 2.8 GHz nebo AMD AthlonTM 64 X2 4400+
Grafická karta: NVIDIA® GeForce® 7800 GT nebo ATI Radeon™ X1950 Pro nebo lepší

Všechny platformy
Místo na disku: 12 GB volného místa na disku
Paměť: 1 GB RAM (1,5 GB vyžadováno pro Windows Vista®/Windows® 7, 2 GB pro Mac®)
Mechanika: DVD-ROM
Internet: širokopásmové připojení
Monitor: minimální rozlišení 1024×768
(Poznámka: Některá bezdrátová připojení nemusí splňovat minimální požadavky skutečného širokopásmového přopjení. Bezdrátové výsledky se mohou lišit.)

DOPORUČENÉ SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
OS: Windows Vista®/Windows® 7 (nejnovější Service Pack)
Procesor: Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz nebo AMD AthlonTM 64 X2 5600+ 2.8 GHz
Paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA® GeForce® 260 nebo ATI Radeon™ HD 4870 nebo lepší

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |