Diablo 2

Diablo II totiž není hra, kterou byste prošli za pár hodin, a přestala vás bavit. Respektive, mnozí lidé do takové kategorie nejspíš patřit budou, ale pořád budou existovat tisíce dalších, kteří budou chtít vytáhnout svou postavu/y na co nejvyšší úroveň, zkoušet nové přístupy a kombinace schopností, nacházet nové a nové předměty, a zabíjet ty nejtvrdší nestvůry na nejtěžší obtížnost kolem dokola. Je to zkrátka mánie, které se vyrovná máloco, a velký kšeft pro firmu Blizzard, vždyť Diabla II se prodalo několik milionů kopií.

Není se tady čemu divit, že se už při loňském vydání D2 pracovalo na datadisku Lord of Destruction (dále D2X jako Diablo 2 eXpansion), který vyšel před několika málo dny, a který mám tu čest vám představit.
Příběh datadisku začíná v barbarských zemích na severu, kde je v posvátné hoře Arreat uložen Worldstone, kámen obsahující esenci celého světa. Pokud si ještě vzpomínáte, Diablo II končilo zničením dvou ze tří Prvotních Zel, Mephista a Diabla, a rozbitím Soulstonů – kamenů s jejich dušemi. Poslední kámen zůstal u pološíleného Maria, který by dál prožíval démonická deliria v sanatoriu, nebýt toho, že ho Baal našel a kámen se svou duši, a zdroj své sily si vzal (poněkud surově, ale jak také jinak) zpět. Nyní útočí na hrdé barbary a Worldstonu hodlá využít jako prostředku k otevření bran pekelných a následnému zničení celého světa. Co jiného Vám teď zbývá, než se sebrat a znovu si to rozdat se všema záporákama po cestě, a nakonec nakopat Baala tam, kam mu slunce nesvítí?

Oproti původnímu Diablu II obsahuje datadisk celou řadu vylepšení a rozšíření. V první řadě je to celý nový pátý akt a dvě nová povolání. Své staré postavy můžete bez problémů zkonvertovat, a začít hrát třeba rovnou v Harrogathu. Pravda je, že se změnily některé herní mechaniky (například blokování u štítů, které nyní závisí na Dexteritě), a že některé specializované postavy, obzvláště na vyšších obtížnostech, mohou tak mít bez nového a mnohem lepšího vybavení docela potíže. Assassina a druida musíte logicky začít hrát od prvního aktu.
Assassin v překladu znamená úkladný vrah, v tomto případě spíš vrahyně. Je možné ji hrát v zásadě dvěma základními cestami, i když se časem nepochybně objeví celá řada variant a buildů. První z nich je cesta bojová, a v tomto případě se hraje podobně jako barbar nebo paladin. Druhá je potom cesta zákeřného pokládání pastí a lákání nestvůr do jejich blízkosti – v tomto případě je hrací styl bližší spíš nekromantovi nebo kouzelnici.

Minimální HW požadavky
CPU:
233 MHz
RAM:
32 MB
HDD:
1,4 GB
Grafika
8 MB
Doporučené HW požadavky
CPU:
475 MHz
RAM:
128 MB
HDD:
2 GB
Grafika
16 MB

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |