Counter-Strike: Global Offensive

http://youtu.be/edYCtaNueQY

Nový Counter Strike přebírá žezlo od starších sourozenců jak na poli profesionálním, tak mezi svátečními hráči. Nabídne spoustu hodin, dní a možná i let zábavy a nepustí vás do postele dřív, než obsadíte první místo
Counter-Strike: Global Offensive kráčí svou vlastní cestou. Odmítá pokračovat ve stínu svého předchůdce CS: Source, který změnil vlastně jen grafickou část hry a ostatních aspektů se jen letmo dotknul. Samozřejmě, grafika doznala změn i v nejnovější verzi, ale v daleko větším rozsahu, než v Source se tvůrci v GO zaměřili na celkové vylepšení hry jako takové. Většina klasických a známých map se dočkala velkého množství zásadních úprav. Sváteční hráč nejspíše nezaregistruje jemné nuance, ale dlouholetému harcovníkovi stačí jedno proběhnutí mapou a má jasno. Musím přičíst Valve ke cti, že každou mapu upravila s citem a pocit z hraní je daleko autentičtější.

V dust mapách, které jsou zasazeny do prostředí blízkého východu, objevíte krámky s cetkami, proutěné koše či nádoby. Klenby v rozích dveří, od nichž se odrazí granát zpátky k vám, což bylo naprosto neočekáváné, jelikož dlouhá léta jsem o to místo pravidelně granát nechal odrážet ne soupeře. A k tomu spousta objektů ke krytí… I jemné změny předchozího, sterilního prostředí působí velmi příjemně a člověk cítí potřebu se na chvíli zastavit a prohlédnout si okolí – tuto potřebu samozřejmě ignoruje, protože důležitá je jen zbraň v ruce a kulka v nepříteli.

Ostatně, podívejme se na naši zbraň a na ležící mrtvolu. Valve se očividně snaží co nejvíce přiblížit realitě a daří se jim to. Ať už držíte pistoli či kulomet, je věrná své reálné předloze, včetně zvuku výstřelu. Skiny jsou zajímavé zvláště u policistů, jelikož jsou oblečeni do věrných kopií světových antiteroristických skupin, jako jsou třeba němečtí GSG9 nebo francouzští GIGN. Naopak, teroristi či útočníci mají džíny a batohy.

Mluvíme stále o CSku, jehož hlavní devizou je zábava a nutkání si zahrát ještě jednu mapu před spaním. Začíná svítat. Jako vždy, když mě něco baví a vtáhne dovnitř. Přece nebudu končit, když jsem minulou mapu nevyhrál. A nejde jen o vyhrávání. Jde o zábavu. Každá další mapa vás bude bavit a prvních 40 hodin jsem se nenudil ani si nepřipadal zacyklený v kruhu stereotypu. Což je velké plus u výhradně multiplayerové hry.

Základy jsou stejné, prakticky totožné, ale co je nového? Největší a možná také nejlepší změna je ve výběru serverů. Dříve jste hledali správný server mezi tisíci jinými a neměli jste záruku, že se jedná přesně o to, co hledáte. Vývojáři se ale zaměřili přesně na místo, kde je tlačila bota. Hledání serverů odzvonilo.

Aktuálně si jen zvolíte mód hry a během několika sekund vás hra sama připojí k serveru – dle vašeho výběru, lokace a volných míst. Za několikanásobně kratší dobu dostanete přesně to, co chcete. Úžasné. Na druhou stranu je pravda, že se tímto krokem rozbije komunita, která fungovala okolo určitých serverů. Hráči se navzájem znali a rádi jste se na určité servery vraceli. Hra se stává více anonymní, nicméně pokud to bude fungovat, tak proč ne.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |