Colin McRae: DIRT

Dirt je prvním dílem známé série, který se premiérově uvádí mimo PC i na next-gen konzole, přičemž nejdříve dorazil na Xbox 360. Tato konzole tak tvoří primární platformu, pro kterou je Dirt nejlépe optimalizován. Poslední hry skotského pilota inklinují spíše k arkádovému projevu než k reálnému rallye, a tak ani nepřekvapí, že Dirt tuto cestu následuje. Codemasters asi nejsou schopni zapracovat na přiblížení k realismu, jako to dokáží např. chlapci z Evolution Studios u své série WRC, a tak všechny své síly tvůrci vrhli na vytvoření snadno přístupných a všeobjímajících závodů pro všechny hráčské kasty.

A nutno říci, že se jim to povedlo, protože na zřetelném arkádovém podnosu servírují mnohapatrový dort půl tuctu různých závodních disciplín, které dohromady spojuje hlavně prach a bahno odlétávající od kol. Středobodem je sice stále klasický souboj s časomírou v rallye erzetách, ale stejné housle hrají i další disciplíny, jež zdejší závodění příjemně zpestřují. Do samostatné kolonky se přesunuly oblíbené super speciálky, kdy mezi sebou soupeří vždy dvojice vozidel. Rallyecross, v němž spolu najednou jezdí vozy jak na asfaltu, tak na šotolině, je známý zejména z Evropy, ale ze zámoří přicházejí prašné podniky speciálních bugin a pickupů, kterých startuje až deset naráz.

Poloviční počet soupeřů na trati potkáte v dálkových maratonech ve stylu rallye Paříž-Dakar a třešničkou na dortu jsou i americké závody do vrchu. Nabídka je to určitě zajímavá, protože uspokojí jak vyznavače časovek, tak i závodů s hromadným startem. Díky takto širokému záběru se dá přimhouřit oko nad jízdním modelem vozů, který je zejména v původních rallye erzetách velmi zrádný a dost dlouhou chvíli si na něj musíte zvykat. A je celkem jedno, jestli má vůz náhon jedné, nebo obou náprav. Auta se na poměrně úzkých tratích často smýkají, až moc citlivě reagují na natočení předních kol a z držení přímé stopy si moc nedělají.

Doporučené požadavky s DirectX 11:
OS: Microsoft Windows Vista nebo 7
CPU: Intel Core i7 nebo AMD Phenom II
RAM: 3GB
HDD: 10GB volného místa
GPU: ATi Radeon HD 5700 Series / karty podporující DirectX 11

Minimální požadavky:
OS: Microsoft Windows XP, Vista nebo 7
CPU: Intel Pentium D 3.0Ghz, AMD Athlon 64 X2
RAM: 1GB (2GB pro Windows Vista a 7)
HDD: 10GB volného místa
GPU: ATI Radeon X1500, NVIDIA GeForce 6800

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |