18 Wheels of Steel: Convoy

Po roce Vánoce. Asi takhle lze popsat moje pocity při prvním spuštění kamionové simulace s názvem Haulin´. Hrál jsem předchozí oba díly a na řadě je tedy srovnání.
Začnu ale dojmy… Je poznat že vývoj jde dopředu a i grafika tento trend sleduje. Zatímco PTTM bylo takové barevné hračkovské a Convoy nablýskaný s odlesky, tak Haulin´ je o notný kus blíže realitě. Obloha je hezčí a celkově ani nevím proč, ale realita je blíž.

Zmizely nesmyslné prvky semaforů na dálnicích a drtivá většina měst lze nyní objet po obchvatu. Zároveň se zlepšily i nájezdy na dálnice, které jsou již jen kousíček od reality. Nevím jestli se pletu ale nyní i AI auta používají brzdová světla, prostě je to lépe vidět, a bohužel je to vidět až moc často na můj vkus. Stačí aby půl kilometru před AI zablikalo jiné a on okamžitě dupe na brzdy. Jízda je tedy trhavá a pořád napříč všemi díly platí, že nejrychlejší pruh je ten odstavný :-D , pokud tedy nepotkáte Kobru 11, tedy policii, která na pořádek dohlíží velice pečlivě a bohužel je neúplatná. Stačí pozdě dobrzdit na červenou a máte to za pár tisíc :-I. Navíc indikátor vašeho trestního rejstříku ubývá neuvěřitelně pomalu. Oproti Convoy se zlepšila logika benzínek a přechodů. V Convoy stačilo za jízdy ve spravný okamžik zmačknout Enter a jet jste mohl klidně 130, prostě šlo o načasování stisku, zde je na pumpě nutné zastavit a vypnout motor, příště třeba ještě budem otvírat krytku nádrže :-D Autoři omezili opakování scénických prvků, takže je vše kolem rozmanitější. Stále se mi nejvíce líbí jízda v Kanadě. Zimní krajina dostala nové textury silnice a jsou super. Další vychytávka jsou double trailery, sice na konec soupravy v zrcátku nevidíte ale ten pocit…hlavně s tím couvat na vykládce, nic pro slabší povahy a netrpělivce. Konečně je zde možnost upgrade stroje podobná té z Pttm, a ne stylu série NFS jako v Convoy. Noc se konečně stala nocí a ne šerem, až sem se divil jak je v noci h… vidět. Nějaké kochání okolím v noci nepřipadá v úvahu. Se světly vidíte solidně ale tam kam světla nedosáhnou je černočerná tma. Po přestávce se ve hře objevil opět Notebook a pokročilá správa ekonomiky vašeho s.r.o.čka, konečně. Sice se mi styl  Pttm líbil víc, ale hlavně že tam je. Haulin klade také větší nároky na orientaci než předchozí díly, poněvadž zde není zelená šipka a oproti Convoy je mapa větší. Nevím zda negativně či pozitivně hodnotím návrat mikrospánku řidiče a s tím spojené přestávky kvůli spánku. Možná by mi to nepřišlo tak strašné, kdyby po oznámení „jste unaven, odpočiňte si“ následovalo krátké tmavé problesknutí, ale oproti tomu se objeví tma na několik vteřin a vy mezitím řídíte jak na mezkalinu. Celkově hodnotím hru více než pozitivně a nemůžu než doporučit.

 

Minimální konfigurace :

Windows 98, 2000, ME, XP, procesor 1200MHz, paměť 256MB RAM, grafická karta s 32MB RAM, 0.50GB volno na disku, 4x CDROM

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | | Designed by: video game | Thanks to seo service and internet marketing | Porno | Herní forum a tvorba serverů |